Сканер частоти 700-1020 МГц, детектор дронів
Кишеньковий прилад для виявлення сигналів на частоті 700-1020 МГц (можна розширити діапазон додавши 400МГц). Працює по принцтпу сканера і якщо виявляє сигнал то сигналізує світлодіодом і/або звуком а також виводить цю частоту на дисплей
Невеликий прилад, призначення якого виявляти сигнали на частотах в діапазоні від 720 мгц до 1020 мгц, з можливим розширенням діапазину на нижчі частоти 300 - 500 мГц. Даний пристрій може допомогти виявити наближення безпілотного апарату, в разі якщо від безпілотника на пульт передається якась інформація на даних частотах.
Після ввімкнення переходить в режим сканування і при виявленні частоти на якій присутній сигнал виводить цю частоту в МГц і рівень RSSI (індикатор потужності отриманого сигналу), це відємна величина і вимірюється в дБм, тобто -40дБм це більше ніж -60 дБм, чим більше значення дБм тим потужніший сигнал і теоретично тим ближче джерело сигналу, або потужніший передавач - опосередковано можна зрозуміти близько чи далеко джерело, та для цього потрібно тестувати. Також при виявленні сигналу блимає світлодіод і подається звуковий сигнал (оповіщення налаштовується одночасним натисканням на дві кнопки і вибраний режим відображається в нижньому лівому і нижньому правому кутку екрана для світлового і звукового оповіщення відповідно). Прилад виконує сканування по колу в заданому діапазоні, час сканування одного МГц близько 0.3-0.5 сек.
_
_
У верхньому лівому куті відображається вибраний діапазон частот у МГц.
У правому верхньому куті відображається поріг спрацюваня в dBm, по центру знайдена частота та RSSI.
В нижньому лівому кутку піктограма стану світлового сповіщення, а в нижньому правому піктограма стану звукового сповіщення. Внизу по центру у відсотках рівень заряду батареї.
Кнопка "F" - слугує для вибору діапазону частот для сканування.
За допомогою кнопки "S" можна вибрати рівень детекції (відображається у правому верхньому куті, спрацьовує коли сигнал потужніший вибраного значення) а також перейти в режим графіка, який показує активність в ефірі, кожен пік - це 1 МГц, а для діапазону 868 - 928 кожен пік відповідає 0.250 МГц (теоретично можна перевірити чи працює РЕБ на вибраному діапазоні, потрібно тестувати чи не вийде з ладу приймач пристрою), за допомогою кнопки "F" можна вибрати потрібний діапазон. При наступному натисканні на "S" в режимі графіка вмикається звукове сповіщення для сигналів вище -68 dBm (з'явиться піктограма динаміка в лівому верхньому куті). При наступному натисканні переходимо знову в режим сканера.
_
На лицьовій частині розміщенні:
- 0,96" oled дисплей
- світлодіод
- отвір динаміка
- ліва кнопка "F" - вибір діапазону частот
- права кнопка "S"- вибір поріг спрацювання/режими
- клавіша Вкл/Викл
На боковій правій панелі знаходиться роз"єм підзарядки USB type C.
Антена пристрою знаходиться в корпусі, при потребі можна виготовити пристрій з роз'ємом під зовнішню антену.
Технічні характеристики(проектні):
- Розміри: 73х111х28 мм.
- Дисплей: 0.96
- Батарея: більше 12 годин (також може працювати від зядки чи павербанка).
- Робочий діапазон: 720 – 1020 МГц(з можливим розширенням до 400 МГц)
- Оновлення ПЗ по Wi-Fi (при потребі оновитися зверніться на ел пошту чи сигнал)
Оновлення на вересень 2024
Версія програмного забезпечення FW 0.412
- перероблений, удосконалений алгоритм роботи
- кардинально переосмислений принцип фільтрування наявного сигналу, що знижує хибне спрацювання приладу
- відмова від попереднього сканування(створення зліпку ефіру) - як наслідок прилад одразу починає сканування після ввімкнення
- суттєво збільшена швидкість сканування